lu.se

Företagsekonomiska institutionen

Ekonomihögskolan vid Lunds universitet

Kontakt

Företagsekonomiska institutionen


Johan Anselmsson

Biträdande prefekt

johan.anselmsson@fek.lu.se
Telefon: +46 46 222 78 13

Visa mer information


Josefina Backman

Studievägledare

josefina.backman@fek.lu.se
Telefon: +46 46 222 78 39

Visa mer information


Nick Butler

Lärare

Visa mer information


Laurie Cohen

Gästprofessor

laurie.cohen.2020@fek.lu.se

Visa mer information


Ha Do

Projektassistent

ha.do@fek.lu.se

Visa mer information


Ekaterini Drosou

Lärare

Visa mer information


Olof Hallonsten

Forskare, docent

olof.hallonsten@fek.lu.se
Telefon: +46 46 222 73 54

Visa mer information


Tomas Hellström

Skyddsombud

tomas.hellstrom@fek.lu.se
Telefon: +46 46 222 80 27

Visa mer information


Pernilla Honoré

Studievägledare

pernilla.honore@fek.lu.se
Telefon: +46 46 222 02 86

Visa mer information


Tony Huzzard

Biträdande prefekt

tony.huzzard@fek.lu.se
Telefon: +46 46 222 42 80

Visa mer information


Merle Jacob

Studierektor för forskarutbildningen

merle.jacob@fek.lu.se
Telefon: +46 46 222 42 24

Visa mer information


Sabine Kuhlmann

Gästprofessor

sabine.kuhlmann.2254@fek.lu.se

Visa mer information


Matts Kärreman

Biträdande prefekt

matts.karreman@fek.lu.se
Telefon: +46 46 222 01 91

Visa mer information


Charlotta Levay

Prefekt

charlotta.levay@fek.lu.se
Telefon: +46 46 222 98 51

Visa mer information


Nikos Macheridis

Studierektor för grundutbildningen

nikos.macheridis@fek.lu.se
Telefon: +46 46 222 43 03, +46 46 222 78 60

Visa mer information


Igor Plicanic

Studievägledare

igor.plicanic@fek.lu.se
Telefon: +46 46 222 15 61

Visa mer information


Kristoffer Rosén

Utbildningsadministratör

kristoffer.rosen@fek.lu.se
Telefon: +46 46 222 78 25

Visa mer information


Niklas Sandell

Biträdande prefekt

niklas.sandell@fek.lu.se
Telefon: +46 46 222 78 37

Visa mer information


Lena Scherman

Inköpsansvarig, katalogadministratör, registrator, distributionsansvarig p-dekal

lena.scherman@fek.lu.se
Telefon: +46 46 222 01 21

Visa mer information


Marie Skougaard

Registrator

marie.skougaard@fek.lu.se
Telefon: +46 46 222 95 23

Visa mer information


Katie Sullivan

Lärare

katie.sullivan@fek.lu.se

Visa mer information


Siri Ann Terjesen

Adjungerad universitetslektor

siri_ann.terjesen@fek.lu.se

Visa mer information

Avdelningar (motsv.)

Adressuppgifter

Företagsekonomiska institutionen

Besöksadress:
Tycho Brahes väg 1, Lund

Postadress:
Box 7080, 220 07 Lund

Internpost: hs 10

Telefon: +46 46 222 00 00

Mer information i Lunds universitets forskningsportal