lu.se

Företagsekonomiska institutionen

Ekonomihögskolan vid Lunds universitet

Kontakt

Strategi


Göran Alsén

Gästlärare

goran.alsen@fek.lu.se

Visa mer information


Markus Joakim Edvard Arnez-Wegelius

Forskarstuderande

markus_joakim_edvard.arnez-wegelius@fek.lu.se

Visa mer information


Martin Blom

Docent, universitetslektor

martin.blom@fek.lu.se
Telefon: +46 46 222 96 21, +46 70 858 80 40

Visa mer information


Kristina Eneroth

Universitetslektor, docent

kristina.eneroth@rektor.lu.se
Telefon: +46 46 222 44 49, +46 70 879 13 95

Visa mer information


Niklas Lars Hallberg

Universitetslektor, docent

niklas_lars.hallberg@fek.lu.se
Telefon: +46 46 222 30 07

Visa mer information


Mikael Hellström

Universitetsadjunkt

mikael.hellstrom@fek.lu.se
Telefon: +46 46 222 78 20

Visa mer information


Tomas Hellström

Professor

tomas.hellstrom@fek.lu.se
Telefon: +46 46 222 80 27

Visa mer information


Helge Helmersson

Gästlärare

helge.helmersson@fek.lu.se

Visa mer information


Pelle Högnelid

Forskarstuderande

pelle.hognelid@fek.lu.se
Telefon: +46 76 263 42 43

Visa mer information


Magnus Johansson

Universitetslektor

magnus.johansson@fek.lu.se
Telefon: +46 46 222 78 41

Visa mer information


Thomas Kalling

Professor

thomas.kalling@fek.lu.se
Telefon: +46 46 222 46 38

Visa mer information


Christer Kedström

Gästlärare

christer.kedstrom@fek.lu.se

Visa mer information


Stein Kleppestø

Universitetslektor

stein.kleppesto@fek.lu.se
Telefon: +46 46 222 46 58, +46 70 216 57 24

Visa mer information


Hans Knutsson

Universitetslektor

hans.knutsson@fek.lu.se
Telefon: +46 46 222 41 72

Visa mer information


Sabine Kuhlmann

Gästprofessor

sabine.kuhlmann.2254@fek.lu.se

Visa mer information


Matts Kärreman

Universitetslektor, biträdande prefekt

matts.karreman@fek.lu.se
Telefon: +46 46 222 01 91

Visa mer information


Rikard Larsson

Professor

rikard.larsson@fek.lu.se
Telefon: +46 46 222 97 12

Visa mer information


Nikos Macheridis

Universitetslektor

nikos.macheridis@fek.lu.se
Telefon: +46 46 222 78 60

Visa mer information


Ola Mattisson

Universitetslektor

ola.mattisson@fek.lu.se
Telefon: +46 46 222 42 81

Visa mer information


Emmalisa Nantin

Doktorand

emmalisa.nantin@fek.lu.se

Visa mer information


Carl-Henric Nilsson

Universitetslektor

carl-henric.nilsson@fek.lu.se

Visa mer information


Ulf Paulsson

Gästlärare

ulf.paulsson@fek.lu.se

Visa mer information


Håkan Pihl

Universitetslektor, docent (tjänstledig)


Ulf Ramberg

Docent, universitetslektor

ulf.ramberg@fek.lu.se
Telefon: +46 46 222 49 60

Visa mer information


Thekla Schneede

Lärare

thekla.schneede@fek.lu.se

Visa mer information


Erik Schultz

Doktorand

erik.schultz@fek.lu.se

Visa mer information


Per Hugo Skärvad

Gästlärare

per_hugo.skarvad@fek.lu.se

Visa mer information


Anna Thomasson

Docent, universitetslektor

anna.thomasson@fek.lu.se
Telefon: +46 46 222 78 29

Visa mer information


Benjamin Weaver

Forskarstuderande

benjamin.weaver@ics.lu.se
Telefon: +46 70 482 47 26

Visa mer information


Gösta Wijk

Gästlärare

gosta.wijk@fek.lu.se

Visa mer information


Stefan Yard

Professor emeritus

stefan.yard@fek.lu.se

Visa mer information